23 Following
boule

boule

Currently reading

Everything For Us (The Bad Boys, #3)
M. Leighton
Zelená jako smaragd (Drahokamy, #3)
Kerstin Gier
Kniha posledního soudu - Connie Willis, Lenka Adamcová Nemám moc ráda středověk, cestování časem taky úplně ne. Ale v tomto případě mi to vůbec nevadilo.

V knize můžeme sledovat osud dvou hlavních postav - profesora Dunworthyho, který je v roce 2054 (jeho současnot) a studentky Kivrin, která se vydala do středověku. Docela mě naštvalo, že hned v anotaci knihy je zmíněno, že místo do roku 1320 byla Kivrin omylem poslána do roku 1348. Protože Kivrin to netuší hodně dlouho, Dunworthy a spol. sice mají hned od začátku podezření, že je něco špatně, ale oba to mají potvrzené až někdy za půlkou knihy. Proč jsem to já měla vědět rovnou?

Jako u většiny knih, kde je více POV, mě jedna linie bavila více. V tomto případě pan Dunworthy. Každopádně obě části byly docela frustrující, protože ač se obě postavy snažily svou situaci řešit, stejně téměř nic nezmohly.

V průběhu příběhu jsem ani moc nepřemýšlela, jak se to na konci vyvine. Prostě jsem akorát čekala, že buď Kivrin vyzvednou nebo ne. Ale vůbec mě nenapadlo, že vlastně hrozí, že může docela dost lidí umřít. Přišlo to docela rychle a musím říct, že mě to docela dost vzalo. Nebudu říkat kdo, ale je lepší být připraven :)

Nakonec dám asi 4*. Protože ze začátku jsem se někdy musela i nutit, abych vůbec pokračovala. Až později jsem se začetla a donutilo mě to i se nad některými věcmi víc zamyslet. Jsem ráda, že jsem po delší době četla něco, co není extra akční, ani romantický, ale stejně mě to bavilo.

Jo a na závěr ještě musím dodat, že tak otravnou postavu, jakou byla "Gastritida" už jsem dlouho nepotkala.