23 Following
boule

boule

Currently reading

Everything For Us (The Bad Boys, #3)
M. Leighton
Zelená jako smaragd (Drahokamy, #3)
Kerstin Gier
Tangled - Emma Chase K přečtení této knihy mě navedly dvě věci. Zaprvé mě zaujal stejný název jako má ten animovaný film (který s tím samozřejmě nemá absolutně nic společného :D) a pak, že jsem si někde přečetla „Wallbanger meets Beautiful Bastard“. Anotaci ani recenze jsem pořádně nečetla.

Prvním překvapením bylo, že to je psané autorkou, ale z mužského úhlu pohledu. Což někdy může být trochu na škodu. V hlavě chlapa jsem nikdy nebyla, ale v tomto případě se to myslím docela povedlo. Co mi trochu vadilo, byl styl vyprávění. Je to psané v přítomném čase, ale nesedly mi vsuvky typu: you know what I'm talking about, did you notice?, don't you think?, wait for it apod. Ani v průběhu knihy jsem si na to úplně nezvykla. Jinak ale některé jeho hlášky opravdu stály za to.

Prvních pár stránek jsem měla pochyby, jestli mě to bude bavit, naštěstí se to ale brzy obrátilo k lepšímu. Hlavní hrdina Drew je arogantní, úspěšný, bohatý a hlavně nadržený. Jeho zaběhlá rutina (jejíž součástí je i neustálé střídání holek) se změní ve chvíli, kdy potká Kate, která nastoupila k němu do firmy a která se rychle stane objektem jeho touhy. Když jsou náhle postaveni proti sobě, oba jsou rozhodnuti jen tak tomu druhému nedarovat a jejich vzájemné interakce někdy vyústí do hodně vtipných situací. A když se pak Drew snaží Kate nadobro získat, vymýšlí opravdu šílené věci, které ale nakonec více či méně zafungují.

Tento poměrně krátký romantický příběh s trochou erotiky nenabízí žádná velká dramata nebo prostor pro hluboké myšlenky, ale je to kniha pro chvíle, kdy si chcete přečíst něco opravdu nenáročného, co by vás mohlo pobavit. Co se týče podobnosti s Wallbangerem, dala by se tam najít v podobném přístupu k sexu a také to bylo docela vtipné. BB jsem nečetla.

Když pominu fakt, že se mi moc nezdá, že zrovna Drew zná Twilight, tak tahle hláška mě pobavila. (A hlavně být chlap, tak jeho výdrž bych chtěla mít ;))
„Edward Cullen can take his stupid heroin and OD on it. Kate is my own personal brand of Viagra.“

Koukám, že jsem se nějak rozepsala, ale tak to dopadá, když se mám učit :D